Detentia s-a terminat mai repede decat m-as fi asteptat eu... Impreuna cu Taylor am parasit sala de detentie si am plecat spre casa, in urma noastra venind Hanna, asa ca am asteptat-o si am mers impreuna drumul fiind foarte tacut. Cand am intrat pe strada mea prima casa era a Hannei asa ca ne-am loat ramas bun de la ea si am continuat drumul spre casa... Cand am deschis usa am vazut un convers zburand... se pare ca prieteni nostri aveau chef de joaca... Caroline cand l-a vazut pe Taylor a mers la el si l-a sarutat apoi ne-a lasat sa intram... Jos erau numai tipete asa ca am urcat sus in camera mea... m-am pus pe pat si am scos un oftat prelung... Nu imi convenea deloc situatia si cred ca ar fii monentul sa le spun si celorlalti ca avem originalul sexy prin Londra. Mda inca nu mi-l pot scoate din cap! Dar si Zayn, ohh God.. azii l-am vazut pentru prima data si deja m-am si indragostit... Poate in cazul lui sufletul meu aplica "Dragoste la prima vedere", dar nu sunt eu genul cu deastea... Dar cine stie?
Cobor jos si ii gasesc pe toti stand in living pe jos razand, dar inacelasi timp foarte osteniti... Ma pun pe canapea si afijes o fata serioasa https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj81uZyICWUgxnsfS3L17JU8KXmzon1KM4JPHdx1fyeXSJoEutWSc5zrF5XBLMQpH9WvJjVG7uZSrh_SoF7eszbBKSFO1fIatGyeJkcFDIk6USVk2vrK7XB21LQHpyM6hD2HFFMOiNIrBR6/s1600/tumblr_m4psq42OLg1rofpq9.gif
Caroline: Ce ai patit? De ce ai fata asta!
Eu: Kol... *si le-a intins telefonul*
Elena: Da sa vad!
Dupa ce prieteni mei au citit mesajul au afisat cate o fata speriata...
Stefan: Sti ca nu trebuie sa te vezi cu el!
Eu: Stiu asta prea bine! Si ar trebui sa aveti si voi grija, poate e pus de Klaus sa aibe grija sa nu fim aici! Dar de unde sa stie el ca noi suntem in Anglia?
Elena: Sau poate spune adevarul!
Toti am inceput sa radem si apoi Elena a afisat o fata extrem de serioasa...
Elena: Ar trebui sa avem mare grija... Mai ales noi Jennifer... Sti prea bine ce poate Klaus si nu vrem sa ne punem cu el!
"Mamma told me not to waste my life
She said spread your wings my little butterfly
Don't let what they say keep you up at night
And if they give you shhhh..
Then they can walk on by"
Eu: Alo! Cine e la telefon?
X: Heii Jennifer, sunt Roberta, ma intrebam daca nu vrei sa vii cu mine si fetele la un cappucino la o cafenea simpatica din zona!
Eu: Ohh Hei Roberta, da chiar as vrea sa vin cu voi la un cappucino, ma imbrac si ne vedem unde?
Roberta: Pai ne vedem in fata la Hanna, a spus ca sti unde sta!
Eu: Da stiu... ne vedem acolo!
Si am inchis telefonul... Am urcat in camera mea si m-am schimbat asa:
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/555677_275508042551124_1045067998_n.jpg , iar apoi am coborat jos unde toti ceilalti se uitau la televizor. Mi-am loat telefonul de pe masa si am iesit pe usa mergand spre casa Hannei, aceasta a iesit si era imbracata asa:
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/539202_275342449234350_1530062054_n.jpg , am salutato si ne-am asezat amandoua pe canapeaua de pe veranda casei ei asteptandule si pe celelalte fete...
Eu: Si iti cam place de tipul blond de la detentie, nu?
Hanna: Nuu!!! Doamne fereste!
Mi-am dat seama ca nega totul asa ca am facut o fata cicalitoare si am obligat-o sa imi raspunda!
Hanna: Bine, bine! Sunt inebunita dupa el inca din a noua, de cand s-a ciocnit de mine pe hol si mi-au picat toate cartile pe jos apoi m-a ajutat sa le strang si l-am privit fix in ochi lui albastri! Am fost fermecata deabinelea...
Eu: Ohh... Dragostea asta, am gustat si eu decateva ori din ea...Dar toate relatile mele s-au terminat foarte ciudat!
Hanna: Ce vrei sa spui prin ciudat?
Eu: Sa spunem doar ca persoanele cu care am iesit nu erau tocmai normale, cel putin ultima nu era deloc normala!
Hanna incerca sa mai spuna ceva, dar atunci a aparut Roberta care era imbracata cu:
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/562765_275070295928232_548375074_n.jpg
Roberta: Heii fetele, ce mai faceti?
Eu: Vorbeam de baieti... tu?
Roberta: Uhh baietii... despre ce bunaciuni vorbeati? Apropo ati vazut ce bine arata proful de istorie? Se pare ca un coleg de al meu este bun prieten cu el, parca Matt Doneven... e si el nou... Parca facem si Geografie cu el... il sti nu e asa??
Eu: Daca il stiu? Suntem ca frati... Il cunosc de un an si ceva...
Roberta: Ahh Cool... Pare destul de dragutz, dar nu ca profu de istorie, si bineinteles nici ca Louis!
Hanna: Mda si ei ii place de unul din gasca lor, ea e inebunita dupa Louis de anul trecut de cand s-a mutat la noi la scoala din Transilvania...
Eu: Si tu esti din Transilvania? Si eu m-am nascut in Transilvania...
Roberta: Parca erai din Virginia!
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh4NvbmjhknD1vGeDukFgjdt-HBiy5Khm1t5JmnqD51N5FjDFyYNsypDlivzSFJwaCCTStdZROXkyuzRFeFyedBHN1Pq7lbrQbox_K1W1Rl5eE_wvItUlTupxiYwHVmdDoG8bmK1soHVO3a/s1600/tumblr_ltr7va6Zlw1ql1nyx.gif
Eu: Pai am plecat din Transilvania cand aveam 4 ani si m-am mutat in Virginia.
Roberta: Aha... Oh uite vine si Rebecca!
Intradevar Rebecca intrase deja pe poteca ce ducea la casa Hannei si ne-a facut cu mana noi facandui inapoi, ea era imbracata cu:
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/384639_274999825935279_1810338635_n.jpg, Rebecca s-a asezat langa noi pe canapea si a urmat un oftat prelung...
Roberta: Ce ai patit!
Rebecca: Pai azi cand am fost la bibleoteca sa imprumut cartea aia despre stintele sociale de care avem nevoie, am pus mana sa o iau si cand trag de ea cineva tragea si din cealalta parte, trageam mai tare si mai tare si am persoana aceea i-a dat drumul si am vazut ca era nimeni altul decat superbul Liam, cum am cazut in fund cand am tras cartea el a venit si m-a ajutat sa ma ridic, atunci m-am pierdut cu firea si am plecat fara nici macar sa ii multumesc ca m-a ajutat si ca mi-a dat cartea.
Roberta: Off scupoo, nu-i nimic se mai intampla si deastea! Jennifer ca sa te punem si pe tine in tema... Liam e unul dintre baieti de la detentie, cum le spui tu!
Eu: Care e ala?
Roberta: Cel mai serios si mai matur!
Eu: Adica cel mai plictisito?
Rebeca a facut o fata trista!
Eu: Scuze nu am vrut sa spun asta! Dar mie Zayn mi se pare pe departe cel mai interesant!
Monica: Fiecare cu parerea lui... Cretu de Harry e cel mai hot dintre toti pentru mine...
WTF? Noi nici nu o observasem cand Monica ajunse in dreptul nostru, ea era imbracata cu:
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgIIw3VWOtu1TTslxpC1wldustAQS6J83irvlLZvX7jSYvrht5aUZghMBUfxKuZzgoz0gL88ruH5dmdvtUtfUakPquu0xr19YXmsAlB_I7hIbmL_Ask7Ty-3MnapZKZUGmpR1slnUkRmNkG/s1600/149422_356389761093367_1276007973_n.jpg, ne-am ridicat de pe canapea si am plecat toate cinci pe poteca inspre cafeneaua aceea... cand am trecut prin fata casei mele Taylor si Caroline ieseau din casa razand... M-am oprit si asta le-a facut si pe fete sa se oprasca.
Eu: Mai, mai... voi doi sunteti asa de, nush... Ma rog, ce aveti de gand sa faceti?
Taylor: Pai mergeam la Mall... tu?
Eu: Pai la cappucino... Ne grabim asa ca ne mai vedem porumbeilor!*ii pupa prin aer*
Am plecat cu fetele in continuarea drumului spre cafenea, cand am ajuns acolo am observa ca nu era una aglomerata, chiar din contra era foarte ok... Ne-am asezat la o masa de 6 persoane langa geam si am comandat cate un cappucino si cate un ecler de ciocolata... In timp ce asteptam ca (,) comanda sa ne fie adusa in cafenea au intrat cei 5 baieti de la detentie, fiecare ne uitam la cate unu pana chelnerita ne-a surprins aducandune comanda, mi-am loat eclerul si am inceput sa mananc din el inca holbanuma la Zayn, ahh god cat poate fii de dulce, mai ales cand rade. Am fost foarte surprinsa sa simt doua maini reci atingandumi spatele, am intors privirea cu un zambet si cand l-am vazut am facut o fata de parca vazusem o fantoma. I-am dat mainile de pe umeri mei, m-am ridicat de la masa si am fugit spre baia fetelor, el fugind dupa mine. Am intrat inauntru si mi-am pus mainile pe chiuveta uitanduma in oglinda, mi-am dat cu putina apa pe fata pentru ami reveni crezand ca mi s-a parut, dar nu era asa, chiar era el, era Kol. Cum ma uitam in oglinda am vazut-o pe Lexi. Am intrebat-o ce cauta acolo dar nu imi raspunedea, doar statea si se uita la mine nemiscata, ce era ciudat era ca avea o zgarietura urata pe fata. Cand sa o ating a disparut si usa de la baie se deschise.
Eu: Ce naiba cauti tu in baia fetelor?
Kol: Pe tine!
Eu: Ei bine nu am nevoie sa fiu gasita! Asa ca te rog stergeo de aici! Nu vreau sa ne certam Kol!
Kol: De ce crezi ca as vrea sa ma cert cu tine? Sti prea bine ce simt pentru tine! De ce ma eviti? De ce nu imi dai o sansa? De ce Jennifer?
Eu: Poate pentru ca sadicul de fratetu' vrea ca cea mai buna prietena a mea sa ii fie sursa pentru monstri lui, si eu sa ii fiu oracolul personal!
Kol: Dar asta vrea Klaus nu eu! Haide Jenn sti prea bine ce simt pentru tine si sunt sigur ca si tu simti acelasi lucru!
Eu: Nu, nu simt nimic, nu am ce sa simt! Si nu am pentru cine asa ca lasa joculetele si lasama in pace, dute unde oi vrea sa mergi numai lasa-ma sa traiesc o viata de adolescenta normala!
Kol: Dar tu nu esti o simpla adolescenta!
eu: Stiu, dar vreau sa fiu!
Kol: Nu ma referam acum la puteri! Ma refeream la faptul ca esti adolescenta ce mi-a furat inima!
In acel moment m-am enervat si am dat sa ies din baie, dar el m-a tras de mana si m-a rasucit in asa fel incat acum eram in bratele lui dupa atata timp. Imi limpseau acele momente, dar nu cedam tentatiei si am ramas tare incercand sa imi fac vocea foarte serioasa atunci cand vorbeam cu el:
Eu: Kolin Mikaelsen da-mi drumul! Nu vreau sa te mai vad!
Bineinteles ca in acea clipa minteam! Imi doream asa de mult sa il sarut, sa il iau in brate si sa ii spun cat de dor mi-a fost de el, dar nu puteam, stiam ca poate se juca cu inima mea, iar asta nu imi placea! Desi am incercat sa ii citesc mintea inauntru nu am vazut decat momentele frumoase dintre mine si el, momentele in care am iesit nervoasa din masina lui si el s-a dat cu capul de volan si niste momente nestiute de mine, mai exact momentele in care el suferea...
Kol: Nu iti voi da drumul! Te iubesc si vreau sa intelegi asta! Dupa mai bine de 500 de ani iubesc si eu din nou, iar tu ce faci? Ma faci sa sufar si sa mor de dorul tau? Inima mea se simte mai rau ca atunci cand am avut un pumnal in inima timp de 300 de ani! Jennifer tu esti cea care mi-ai furat inima!
Si in acel moment mi-a prins fata in mainile lui si m-a sarutat! Eram nervoasa, dar si plina de placere, dupa atatea luni de suferit si plansete pentru el insfarsit era cu mine si eram conectati.
Kol: Nu ai idee cat de mult mi-a lipsit asta!
Eu: Kol nu e bine! Nu stiu daca sentimentele tale sunt reale sau doar fake pentru ca ai fost pus de Klaus!
Kol: Imi poti citi gandurile nu-i asa?
Eu: Pai da, dar nu vad nici o parte de rautate acum in ele! Deci sa inteleg ca esti sincer?
Kol: Mai sincer ca niciodata, Bebe!
Si in acel moment eu l-am sarutat si apoi am iesit din baie fara sa ii mai dau vre-o importanta, m-am asezat la masa langa fete si mi-am continuat activitatea dinainte de a merge la baie, intre timp il vad pe Zayn cum se ridica de la masa si vine la a noastra.
Zayn: Heii ...
Zayn: Corect! Scuze, dar am uitat!
Eu: Nu e nimic!
Zayn: Ma intrebam daca ai vre-un numar de telefon!
Eu: Pai sigur noteaza 0.......
Zayn: Pai merci, ne mai vedem la scoala! *si am pupa pe obraz*
Chiar in acel moment Kol a iesit din baie, cred ca mai avea un pic si sarea la gatul lui Zayn, dar am sarit de pe scaun si m-am dus in fata lui imbratisandul! Kol m-a imbratisat la randul lui, dar tot se uita urat la Zayn http://aka.media.entertainment.sky.com/image/unscaled/2012/03/15/Harry-Styles-0312.jpg
Poza capitolului:

