miercuri, 1 august 2012

Capitolul 2


            Detentia s-a terminat mai repede decat m-as fi asteptat eu... Impreuna cu Taylor am parasit sala de detentie si am plecat spre casa, in urma noastra venind Hanna, asa ca am asteptat-o si am mers impreuna drumul fiind foarte tacut. Cand am intrat pe strada mea prima casa era a Hannei asa ca ne-am loat ramas bun de la ea si am continuat drumul spre casa... Cand am deschis usa am vazut un convers zburand... se pare ca prieteni nostri aveau chef de joaca... Caroline cand l-a vazut pe Taylor a mers la el si l-a sarutat apoi ne-a lasat sa intram... Jos erau numai tipete asa ca am urcat sus in camera mea... m-am pus pe pat si am scos un oftat prelung... Nu imi convenea deloc situatia si cred ca ar fii monentul sa le spun si celorlalti ca avem originalul sexy prin Londra. Mda inca nu mi-l pot scoate din cap! Dar si Zayn, ohh God.. azii l-am vazut pentru prima data si deja m-am si indragostit... Poate in cazul lui sufletul meu aplica "Dragoste la prima vedere", dar nu sunt eu genul cu deastea... Dar cine stie?
            Cobor jos si ii gasesc pe toti stand in living pe jos razand, dar inacelasi timp foarte osteniti... Ma pun pe canapea si afijes o fata serioasa https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj81uZyICWUgxnsfS3L17JU8KXmzon1KM4JPHdx1fyeXSJoEutWSc5zrF5XBLMQpH9WvJjVG7uZSrh_SoF7eszbBKSFO1fIatGyeJkcFDIk6USVk2vrK7XB21LQHpyM6hD2HFFMOiNIrBR6/s1600/tumblr_m4psq42OLg1rofpq9.gif
Caroline: Ce ai patit? De ce ai fata asta!
Eu: Kol... *si le-a intins telefonul*
Elena: Da sa vad!
            Dupa ce prieteni mei au citit mesajul au afisat cate o fata speriata...
Stefan: Sti ca nu trebuie sa te vezi cu el!
Eu: Stiu asta prea bine! Si ar trebui sa aveti si voi grija, poate e pus de Klaus sa aibe grija sa nu fim aici! Dar de unde sa stie el ca noi suntem in Anglia?
Elena: Sau poate spune adevarul!
            Toti am inceput sa radem si apoi Elena a afisat o fata extrem de serioasa...
Elena: Ar trebui sa avem mare grija... Mai ales noi Jennifer... Sti prea bine ce poate Klaus si nu vrem sa ne punem cu el!

            "Mamma told me not to waste my life
            She said spread your wings my little butterfly
            Don't let what they say keep you up at night
            And if they give you shhhh..
            Then they can walk on by"

Eu: Alo! Cine e la telefon?
X: Heii Jennifer, sunt Roberta, ma intrebam daca nu vrei sa vii cu mine si fetele la un cappucino la o cafenea simpatica din zona!
Eu: Ohh Hei Roberta, da chiar as vrea sa vin cu voi la un cappucino, ma imbrac si ne vedem unde?
Roberta: Pai ne vedem in fata la Hanna, a spus ca sti unde sta!
Eu: Da stiu... ne vedem acolo!
            Si am inchis telefonul... Am urcat in camera mea si m-am schimbat asa:  http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/555677_275508042551124_1045067998_n.jpg , iar apoi am coborat jos unde toti ceilalti se uitau la televizor. Mi-am loat telefonul de pe masa si am iesit pe usa mergand spre casa Hannei, aceasta a iesit si era imbracata asa:  http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/539202_275342449234350_1530062054_n.jpg , am salutato si ne-am asezat amandoua pe canapeaua de pe veranda casei ei asteptandule si pe celelalte fete...
Eu: Si iti cam place de tipul blond de la detentie, nu?
Hanna: Nuu!!! Doamne fereste!
             Mi-am dat seama ca nega totul asa ca am facut o fata cicalitoare si am obligat-o sa imi raspunda!
Hanna: Bine, bine! Sunt inebunita dupa el inca din a noua, de cand s-a ciocnit de mine pe hol si mi-au picat toate cartile pe jos apoi m-a ajutat sa le strang si l-am privit fix in ochi lui albastri! Am fost fermecata deabinelea...
Eu: Ohh... Dragostea asta, am gustat si eu decateva ori din ea...Dar toate relatile mele s-au terminat foarte ciudat!
Hanna: Ce vrei sa spui prin ciudat?
Eu: Sa spunem doar ca persoanele cu care am iesit nu erau tocmai normale, cel putin ultima nu era deloc normala! 
             Hanna incerca sa mai spuna ceva, dar atunci a aparut Roberta care era imbracata cu:  http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/562765_275070295928232_548375074_n.jpg 
Roberta: Heii fetele, ce mai faceti?
Eu: Vorbeam de baieti... tu?
Roberta: Uhh baietii... despre ce bunaciuni vorbeati? Apropo ati vazut ce bine arata proful de istorie? Se pare ca un coleg de al meu este bun prieten cu el, parca Matt Doneven... e si el nou... Parca facem si Geografie cu el... il sti nu e asa??
Eu: Daca il stiu? Suntem ca frati... Il cunosc de un an si ceva... 
Roberta: Ahh Cool... Pare destul de dragutz, dar nu ca profu de istorie, si bineinteles nici ca Louis!
Hanna: Mda si ei ii place de unul din gasca lor, ea e inebunita dupa Louis de anul trecut de cand s-a mutat la noi la scoala din Transilvania...
Eu: Si tu esti din Transilvania? Si eu m-am nascut in Transilvania...
Eu: Pai am plecat din Transilvania cand aveam 4 ani si m-am mutat in Virginia.
Roberta: Aha... Oh uite vine si Rebecca!
              Intradevar Rebecca intrase deja pe poteca ce ducea la casa Hannei si ne-a facut cu mana noi facandui inapoi, ea era imbracata cu:  http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/384639_274999825935279_1810338635_n.jpg, Rebecca s-a asezat langa noi pe canapea si a urmat un oftat prelung...
Roberta: Ce ai patit!
Rebecca: Pai azi cand am fost la bibleoteca sa imprumut cartea aia despre stintele sociale de care avem nevoie, am pus mana sa o iau si cand trag de ea cineva tragea si din cealalta parte, trageam mai tare si mai tare si am persoana aceea i-a dat drumul si am vazut ca era nimeni altul decat superbul Liam, cum am cazut in fund cand am tras cartea el a venit si m-a ajutat sa ma ridic, atunci m-am pierdut cu firea si am plecat fara nici macar sa ii multumesc ca m-a ajutat si ca mi-a dat cartea.
Roberta: Off scupoo, nu-i nimic se mai intampla si deastea! Jennifer ca sa te punem si pe tine in tema... Liam e unul dintre baieti de la detentie, cum le spui tu!
Eu: Care e ala? 
Roberta: Cel mai serios si mai matur!
Eu: Adica cel mai plictisito?
               Rebeca a facut o fata trista!
Eu: Scuze nu am vrut sa spun asta! Dar mie Zayn mi se pare pe departe cel mai interesant!
Monica: Fiecare cu parerea lui... Cretu de Harry e cel mai hot dintre toti pentru mine...
               WTF? Noi nici nu o observasem cand Monica ajunse in dreptul nostru, ea era imbracata cu:  https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgIIw3VWOtu1TTslxpC1wldustAQS6J83irvlLZvX7jSYvrht5aUZghMBUfxKuZzgoz0gL88ruH5dmdvtUtfUakPquu0xr19YXmsAlB_I7hIbmL_Ask7Ty-3MnapZKZUGmpR1slnUkRmNkG/s1600/149422_356389761093367_1276007973_n.jpg, ne-am ridicat de pe canapea si am plecat toate cinci pe poteca inspre cafeneaua aceea... cand am trecut prin fata casei mele Taylor si Caroline ieseau din casa razand... M-am oprit si asta le-a facut si pe fete sa se oprasca. 
Eu: Mai, mai... voi doi sunteti asa de, nush... Ma rog, ce aveti de gand sa faceti?
Taylor: Pai mergeam la Mall... tu?
Eu: Pai la cappucino... Ne grabim asa ca ne mai vedem porumbeilor!*ii pupa prin aer*
               Am plecat cu fetele in continuarea drumului spre cafenea, cand am ajuns acolo am observa ca nu era una aglomerata, chiar din contra era foarte ok... Ne-am asezat la o masa de 6 persoane langa geam si am comandat cate un cappucino si cate un ecler de ciocolata... In timp ce asteptam ca (,) comanda sa ne fie adusa in cafenea au intrat cei 5 baieti de la detentie, fiecare ne uitam la cate unu pana chelnerita ne-a surprins aducandune comanda, mi-am loat eclerul si am inceput sa mananc din el inca holbanuma la Zayn, ahh god cat poate fii de dulce, mai ales cand rade. Am fost foarte surprinsa sa simt doua maini reci atingandumi spatele, am intors privirea cu un zambet si cand l-am vazut am facut o fata de parca vazusem o fantoma. I-am dat mainile de pe umeri mei, m-am ridicat de la masa si am fugit spre baia fetelor, el fugind dupa mine. Am intrat inauntru si mi-am pus mainile pe chiuveta uitanduma in oglinda, mi-am dat cu putina apa pe fata pentru ami reveni crezand ca mi s-a parut, dar nu era asa, chiar era el, era Kol. Cum ma uitam in oglinda am vazut-o pe Lexi. Am intrebat-o ce cauta acolo dar nu imi raspunedea, doar statea si se uita la mine nemiscata, ce era ciudat era ca avea o zgarietura urata pe fata. Cand sa o ating a disparut si usa de la baie se deschise.
Eu: Ce naiba cauti tu in baia fetelor?
Kol: Pe tine!
Eu: Ei bine nu am nevoie sa fiu gasita! Asa ca te rog stergeo de aici! Nu vreau sa ne certam Kol!
Kol: De ce crezi ca as vrea sa ma cert cu tine? Sti prea bine ce simt pentru tine! De ce ma eviti? De ce nu imi dai o sansa? De ce Jennifer?
Eu: Poate pentru ca sadicul de fratetu' vrea ca cea mai buna prietena a mea sa ii fie sursa pentru monstri lui, si eu sa ii fiu oracolul personal!
Kol: Dar asta vrea Klaus nu eu! Haide Jenn sti prea bine ce simt pentru tine si sunt sigur ca si tu simti acelasi lucru!
Eu: Nu, nu simt nimic, nu am ce sa simt! Si nu am pentru cine asa ca lasa joculetele si lasama in pace, dute unde oi vrea sa mergi numai lasa-ma sa traiesc o viata de adolescenta normala!
Kol: Dar tu nu esti o simpla adolescenta!
eu: Stiu, dar vreau sa fiu!
Kol: Nu ma referam acum la puteri! Ma refeream la faptul ca esti adolescenta ce mi-a furat inima!
               In acel moment m-am enervat si am dat sa ies din baie, dar el m-a tras de mana si m-a rasucit in asa fel incat acum eram in bratele lui dupa atata timp. Imi limpseau acele momente, dar  nu cedam tentatiei si am ramas tare incercand sa imi fac vocea foarte serioasa atunci cand vorbeam cu el:
Eu: Kolin Mikaelsen da-mi drumul! Nu vreau sa te mai vad!
               Bineinteles ca in acea clipa minteam! Imi doream asa de mult sa il sarut, sa il iau in brate si sa ii spun cat de dor mi-a fost de el, dar nu puteam, stiam ca poate se juca cu inima mea, iar asta nu imi placea! Desi am incercat sa ii citesc mintea inauntru nu am vazut decat momentele frumoase dintre mine si el, momentele in care am iesit nervoasa din masina lui si el s-a dat cu capul de volan si niste momente nestiute de mine, mai exact momentele in care el suferea...
Kol: Nu iti voi da drumul! Te iubesc si vreau sa intelegi asta! Dupa mai bine de 500 de ani iubesc si eu din nou, iar tu ce faci? Ma faci sa sufar si sa mor de dorul tau? Inima mea se simte mai rau ca atunci cand am avut un pumnal in inima timp de 300 de ani! Jennifer tu esti cea care mi-ai furat inima! 
               Si in acel moment mi-a prins fata in mainile lui si m-a sarutat! Eram nervoasa, dar si plina de placere, dupa atatea luni de suferit si plansete pentru el insfarsit era cu mine si eram conectati. 
Kol: Nu ai idee cat de mult mi-a lipsit asta!
Eu: Kol nu e bine! Nu stiu daca sentimentele tale sunt reale sau doar fake pentru ca ai fost pus de Klaus!
Kol: Imi poti citi gandurile nu-i asa?
Eu: Pai da, dar nu vad nici o parte de rautate acum in ele! Deci sa inteleg ca esti sincer?
Kol: Mai sincer ca niciodata, Bebe!
               Si in acel moment eu l-am sarutat si apoi am iesit din baie fara sa ii mai dau vre-o importanta, m-am asezat la masa langa fete si mi-am continuat activitatea dinainte de a merge la baie, intre timp il vad pe Zayn cum se ridica de la masa si vine la a noastra.
Zayn: Heii ...
Zayn: Corect! Scuze, dar am uitat! 
Eu: Nu e nimic!
Zayn: Ma intrebam daca ai vre-un numar de telefon!
Eu: Pai sigur noteaza 0.......
Zayn: Pai merci, ne mai vedem la scoala! *si am pupa pe obraz*
              Chiar in acel moment Kol a iesit din baie, cred ca mai avea un pic si sarea la gatul lui Zayn, dar am sarit de pe scaun si m-am dus in fata lui imbratisandul! Kol m-a imbratisat la randul lui, dar tot se uita urat la Zayn http://aka.media.entertainment.sky.com/image/unscaled/2012/03/15/Harry-Styles-0312.jpg

Poza capitolului: 




Capitolul 1

            Cum am pasit in aeroport am stiut ca viata mea si a prietenelor mele avea sa se schimbe. Eram inca sub trauma suferita in urma cu cateva zile, dar nici nu imi doream sa plec din Virginia, crescusem in Mystic Falls inca de cand aveam 4 ani cand parinti mei s-au decisa sa plecam din Transilvania. Dar totusi mai bine alegeam sa plec la Londra unde cu siguranta nu s-ar fi gandit sa ne caute. 
            Cred ca a sosit mimentul sa ma prezint. Numele meu este Jennifer Shepard si am 17 ani si jumatate, am parul lung, brunet,  ochi mari si negri ca cerul nopti, cred ca am vre-o 51 de kg si sunt inalta cam de 1,72- 1,73 m... In acest moment ma aflu in aeroport alaturi de Elena si Jeremy Gilbert, Bonnie Bennet, Caroline Forbes, Stefan si Damon Salvatore, Matt Doneven si Taylor Lockwood. Toti impreuan ne vom muta in Londra, baieti vor veni acolo cu noi ca sa ne tina de grija. Acum sa vi prezint putin:            
            Elena: O fata bruneta, inalta cu ochi caprui, foarte simpatica si populara. Pe Elena o stiu inca de cand m-am mutat in Mystic Falls si suntem cele mai bune prietene. Ea nu este nimic altceva decat o persoana normala, s-ar putea spune ca ea si Matt sunt singurele persoane normale din grupul nostru, de ce spun eu s-ar putea? Doar ei sunt singuri oameni din grup. Ei bine acum cred ca v-am facut curiosi sa aflati ce suntem noi restul. Ei bine sa incep cu inceputul. Stefan si Damon au peste 100 si ceva de ani si sunt doi frati vampiri, mda si eu am ras la fel cand Damon mi-a spus ca este vampir, dar chear este unul. Caroline de asemenea este un vampir, ea a fost transformata de Damon. Bonnie este vrajitoare, ea este descendenta clanului Bennet, cel mai puternic clan de vrajitoare, Jeremy poate comunica cu fantomele si Taylor este o combinatie intre varcolac si vampir aceasta combinatie numinduse hybrid... Cred ca va intrebati ce sunt eu, nu? Ei bine eu detin mai multe haruri paranormale. Sa vi le enumar: Am viteza unui vampir, puterea unui varcolac, pot vorbi cu spiritele, pot citi vitorul si gandurile, pot sa ma teleportez si ma pot face si invizibila. Habar nu am ce ciudatenie mai sunt si eu, dar am citit despre cei ca mine si cica ne numim fee. Ma rog acum cred ca ati aflat tot ce este mai ciudat despre noi. 
            M-am uitat pe ecranul cu zborurile si am facut o fata de parca l-as fi vazut pe satana cand mai erau doar 10 minute si avionul nostru decola. AM sarit ca arsa de pe scaunul pe care stateam si am strigat:
Eu: Bah sunteti nebuni avionul decoleaza in 10 minute.
            Toti au sarit atunci ca arsi de pe bagajele lor si au inceput si ei sa fuga dupa mine. Am ajuns acolo repede si in urmatoarele 5 minute eram in avion. Eu stateam cu Bonnie pe scaun, Elena cu Jeremy, Caroline cu Taylor, Stefan cu Damon, iar Matt statea cu o batranica care parea a fii stafie! Urma sa avem un zbor de 8 ore asa ca am inceput sa vorbesc cu Bonnie despre Kol, fostul meu iubit. Kol era fratele lui Klaus cel care o vroia pe Elena ca sa creeze hybrizi asa cum era Taylor si in acelasi timp cel care ma vroia pe mine ca sa ii citesc viitorul. Kol nu era ca si Klaus. Kol era diferit, era amabil, bland, rebel, chipes si foare atent cu mine desi era un vampir de 1000 de ani! Klaus, Kol, Rebecha si Finn sunt vampiri originali, cei mai puternici vampiri de pe fata pamantului. Eu si Kol am avut o relatie foarte scurta, dar a insemnat foarte mult pentru mine. Sucutur din cap de cateva ori ca sa imi inlaturi gandurile cu Kol si Bonnie deschide un subiect foarte interesant:
Bonnie: Si crezi ca vom putea duce o viata normala in Londra?
Eu: Asta mi-as dori, dar noi nu mai putem avea o viata normala!
Bonnie: Macar sa incercam sa ne comportam ca niste oameni obisnuiti! 
Eu: Eu te asigur ca voi face tot ce imi sta in putinta sa ma comport ca o liceeana normala, si stiu ca tu, Caroline si Elena veti face acelasi lucru. Ma mir cum de Damon vrea sa fie prof de istorie, dar nah!
Bonnie: Mie imi spui? Ala nu e responsabil nici de propriul cap. Nu stiu cum se va ocupa de atatia adolescenti! Macar daca era profesor la gimnaziu, nici atunci nu cred ca se descrurca!
Damon: Sa sti ca te aud!
Bonnie: Sti nu ma spus-o sa nu ma auzi!
Eu: Ok gata... Vreau sa dorm, macar pana in Londra sa dorm si eu daca pana acum nu dormeam cu frica sa nu fiu loata pe sus de hybrizi lui Klaus si bagata intr-o cusca!
Elena: Chiar mi-ar prinde si mie bine putin somn! 
            Mi-am bagat castile in urechi si am inceput sa ascult muzica pana am adormit.
Bonnie: Trezestete, Jenn Trezestete! Am ajuns, uite vezii Anglia!
Eu: Hăăă?!? Ce??*era pe jumatate adorminta*
Bonnie: Am ajuns in Anglia trezirea, e o noua viata! 
            M-am trezit si mi-am desprins centura indreptanduma spre iesirea din avion. Am coborat si eu mai in urma tuturor, mi-am loat bagajele, care nu erau putine, si impreuna cu ceilalti am mers spre iesirea din aeroport. Ajungand in parcare vedem niste Taxi-uri si ne decidem sa le loam, bagajele deabeau au incaput in porbagaj si cateva le-am mai loat cu noi in masina, in primul taxi eram eu cu Bonnie si cu Caroline, in al doilea Elena, Jeremy si Matt si in ultimul erau Stefan, Damon si Taylor. Am ajuns la destinatie si anume noua noasta casa, mai bine spus a mea si a Elenei. Am ramas cu gura cascata cand am vazut cat de mare era casa, iti trebuia GPS sa nu te pierzi in ea, nu alta. Eu cu fetele si cu Jeremy si Matt am intrat in casa fara nici o problema, dar cand Caroline si baieti au vrut sa intre au fost opriti, nu puteau intra fara invitatie. Am ras putin si apoi i-am invitat in casa, fiecare avea camera lui asa ca am plecat in cautarea alei mele. Cand insfarsit am gasit-o mi-am dat seama ca era a mea pentru ca era identica cu cea de acasa, a tuturor defapt era identica cu cea de acasa pentru a avea o admosfera mai familiara. M-am uitat la ceas si am vazut ca era deabea ora 18:30 asa ca ne-am gandit sa mergem toti la piscina din spatele casei pentru o baie, deoarece nu te prea poti bucura in Londra de o baie la piscina in toamna. 

*Ţîîîr-Ţîîr*
            Aproape ca uitasem ca astazi avea sa fie prima zi de scoala in Londra. Ma ridic lenesa din pat si ma indrept spre dulap in speranta de a gasi ceva cu care sa ma imbrac si spre fericirea mea chiar gasisem, mi-am ales un maiou in dungi, o pereche de botine negre, o pereche de pantaloni negri si jacheta de piele. Tipica mie si celorlati din gasca. Mi-am ondulat putin parul, m-am maghiat putin, mi-am loat geanta de scoala pe umar si am coborat jos unde erau si ceilalti gata de plecarea la scoala, Era sa pic pe jos de ras cand l-am vazut pe Damon la scostum cu cravata si se pare ca si restul se abtineau sa nu rada. Am iesit din casa si am mers impreuna spre scoala, azi era prima mea zii de a 11-a la fel ca si a cerolalti inafara de Jeremy si Damon, Jeremy incepea a 10-a si Damon azi avea prima zi ca prof de istorie. Pe drum am vazut o gramada de adolescenti venind in grupuri asa ca Elena l-a impins din joaca pe Damon mai la oparte.
Elena: Scuze, nu putem merge cu proful la scoala!:P
            Damon a loat-o in brate si a sarutat-o pe obraz, in acel moment Stefan s-a uitat urat la fratele sau. Pai Elena a fost anul trecut cu Stefan, dar acum 5 luni Stefan a plecat intr-o calatorie cu Klaus si Elena s-a indragostit si de Damon, iar acum nu stie pe cine sa aleaga. Complicat nu? Si ce e si mai complicat e faptul ca amandoi o iubesc.
Eu: Ohh uite am ajuns la scoala!
Demon: Gata, copii sa fiti cuminti eu ma duc sa vad cu ce clasa am prima ora!
            Am ras toti de el cand si-a ridicat nasul pe sus si a pornit in costului lui la 4 ace si cu servieta in mana inaintea noastra spre o cladire mare. Prima ora urma sa am Geografie impreuna cu Bonnie, Elena si Matt. Caroline avea Mate, iar Stefan si Taylor aveau Istorie, ma intreb daca au cu Damon. Ne asezam fiecare in banca lui, eu stand in penultima in fata mea Elena si in spatele meu Matt, Bonnie statea in fata Elenei. In dreapta mea s-a asezat o fata blonda cu ochi albastri, putin mai inalta ca mine si putin mai plinuta decat mine si fetele mele. Imi zambeste, iar eu ii zambesc inapoi si aflu ca ea se numeste Roberta Stewart. Ma prezint si eu apoi le prezint si pe fete, dar si pe Matt... Ce mi s-a parut ciudat era ca primeam o aura foarte ciudata din partea ei si nu ii puteam citi gandurile, dar atunci primisem o viziune si am ramas socata cand am vazut-o pe fata cu aripi de inger... deci ea era un inger... Ok am mai auzit eu de vampiri, de varcolaci, de vrajitoare, de hybrizi, chiar si de fee dar niciodata nu am auzit sa vorbeasca cineva de oameni ingeri! 
            Clopotelul care anunta inceperea orea a sunat asa ca eu am scos telefonul din buzutarul oantalonilor si i-am trimis un mesaj lui Taylor in care il intrebam daca profu lui de istorie a ajuns... am primit repede raspunsul si mai mult erau semne de ras si doar cuvintele "Damon a ajuns!" Am batut-o usor pe Elena pe spate si i-am spus ca Stefan si Taylor il au ca prof de Istorie pe Damon. Ea a inceput sa rada la fel ca si Bonnie si Matt... 
Bonnie: Va spun eu ca Damon o sa se enerveze repede...
Elena: O sa explodeze cand o sa ii comenteze un adolescent
Matt: Ii si vad fata!
            Noi 4 radeam, iar restul clasei se uitau ciudat la noi, chiar si Roberta fata-inger. Dupa partida buna de ras am mai asteptat jumatate de ora ca proful sa ajunga la ora si se pare ca fata bruneta care statea in stanga lui Matt i-a spus ca el intarzie mai mereu... Pe la si 40 de minute a intrat si profu in clasa si ne-a pus sa ne prezentam. Prima fiind Bonnie, apoi Matt, apoi Elena si pe urma eu.
Bonnie: Salut, eu ma numesc Bonnie Bennet, am 17 ani si sunt o fata prietenoasa...
Matt: Heii, eu sunt Matt Doneven, am tot 17 ani si ador fotbalul de orice fel
Elena: Buna, eu sunt Elena Gilbert, am 17 ani si cam atat.
Eu: Heii... Eu sunt Jennifer Shepard, am 17 ani si impreuna cu Bonnie, Matt, Elena si alti prieteni m-am mutat in Londra dintr-un orasel mic din Virginia numit Mystic Falls... 
Profu: Foarte bine copii... eu sunt profesorul Johnas Hans...
Profu: Hans e numele de familie si Johnas prenumele...
Eu: Aha...
            Mda prima zii de scoala si deja il iau pe prof la misto... Logic ca imi dadusem seama inainte care e numele si care e prenumele... numai ca imi cam place sa ii enervez!
            Orele au trecut repede si la masa de pranz ne-am pus toti la masa impreuna cu Jeremy, binenteles Damon nu statea cu noi la masa... doar era prof... lasa ca va vedea el... Dupa ce toti inafara de mine au terminat de mancat s-au decis sa iese afara, asa ca eu am ramas singura la masa. Nici bine nu a trecut un minut de singuratate ca langa mine se aseaza Roberta, fata blonda de la geografie si ince 3 fete. 
Roberta: Heii... am vazut ca prieteni tai au plecat si ma gandeam ca ai vrea sa le cunosti pe prietenele mele... Ea este Rebecca "mi-a arata spre o fata cu parul cret si cu ochi albastri", ea este Hanna " mi-a aratat spre o fata cu parul foarte lung brunet si cu ochi negri", iar ea este Monica "mi-a arata spre o fata satena".
Eu: Incantata eu sunt Jennifer...
            In timp ce mancam am incercat sa le citesc gandurile celorlalte 3 fete si am observat ca Hanna putea deasemenea ca si mine si Jeremy sa vada fantome, Rebecca putea sa zboare si Monica era varcolac... Ei bine se pare ca noi nu eram singuri ciudati de pe aici! Clopotelul de intrare se auzise iar eu m-am ridicat si m-am dus la istorie... Pam pam pam, momentul culminant oare Damon e si proful meu de istorie? Inpreuna cu mine la Istorie a venit si Hanna asa ca m-am asezat langa ea.. Dupa nici 5 minute de la ajungerea noastra in clasa intra si proful, pe mine dar si pe prof ne-a bufnit rasul, era chiar Damon.
Damon: Buna ziua clasa!
Clasa(inafara de mine): Buna ziua...
Hanna: Cine sunteti dumneavoastra..
Eu: E un ciudat! *i-o sopti colegi ei*
Damon: Sunt noul profesor de istorie, Damon Salvatore.. si avem si o eleva noua..
Eu: Ahh... ok... decii ma numesc Jennifer si spre avertizarea lui Damon imi place sa enervez profii... Deci nah... ginion profu!
Damon: Te-oi cunoaste eu pe tine, dar asta nu ma face sa nu iti dau detentie! Taylor a primit deja una!
Eu: Ohh Tay, se vede de ce ne inteleg asa de bine!
Damon: Ok dute la loc...
Eu: Mnu... imi place aici!
            Si ma urc pe catedra... Asta l-a scos pe Damon din sarite si toata clasa a inceput sa rada... Damon a scos un biletel si mi l-a dat.. pe el scria detentie! 
Damon: Speram si eu...
            Pana la urma m-am dat jos de pe catedra si m-am pus la locul meu incepand sa vorbesc cu Hanna, care din cauza mea a primit si ea detentie... Haa... prima zii si deja fac o fata sa primeasca detentie si primesc si eu una... sunt cea mai tare!!! Pe bune!
            Orele au trecut si a venit timpul pentru detentie, am mers acolo impreuna cu Taylor si am vazut-o pe Hanna la usa cu o fata de parca ar fii vazut o stafie, atunci in fata mea a aparut fantoma lui Laxi un vampir..
Lexi: Jenn asculta, am venit sa te avertizez in legatura cu 5 colegi de scoala, am inteles de la o fata medium moarta ca au de gand sa iti faca rau atat tie cat si fetelor cu puteri pe care le-ai cunoscut azi!
Eu: Ahh super alti maniaci pe urma mea! Klaus nu era deajuns?
Laxi: Doar ai grija!
            Spunand asta Lexi disparu intrun nor de ceata...
Taylor: Ce a fost asta? Despre ce maniaci vorbeai?
Eu: Laxi m-a avertizat! Se pare ca avem 5 maniaci in scoala ce nu ma prea vor pe fata pamantului!
            Am terminat repede subiectul pentru ca ajunsesem in fata sali de detentie unde era si Hanna. Am intrat si inauntru se aflau 5 baieti... oare ei erau cei 5 maniaci de care m-a avertizat Laxi? Mnuu nare cum! Adica ei arata asa de inocenti si sunt asa de superbi... M-a asez pe banca lui Taylor si scot telefonul din buzunar trimitand-ui un mesaj urat lui Damon... Taylor bineinteles ca m-a ajutat sa il injuram cu niste cuvinte de toata frumuseatea ca ei acum erau sa cumpere masini  si noi eram la detentie...
Taylor: Il musc cand ajung acasa*spuse asta in soapta*
Eu: Stai cuminte Cuţu!*rade*
            Cand am spus acestea si cei din sala au ras... si m-am asezat in banca de langa Hanna care parea cam speriata...
Eu: Ce este?
Hanna: Nimic, de ce ar fii ceva?*vorbea foarte repede si parea foarte speriata*
Eu: Esti foarte speriata!
Hanna: Pai este Niall aici!*a spus asta ca debea am auzit*
Eu: Care-i ala?
            Isi indreapta privirea spre tipul blond din gasca. Era foarte simpatic si destul de atragator, dar nu se compara cu brunetul! Taylor se ridica din banca lui si vine la noi...
Taylor: Uuuh barfa intre fete! Vreau si eu!
Eu: Cuţu nu trebuie sa alergi vre-o pisica sau ceva? Haii dute deaici nu vezi ca vorbesc cu ea?
Eu: Nu ma lauda ca nu ma induiosezi cuţu! *rade*
Kol<3: Heii... imi lipsesti.. am inteles ca ai parasit Virginia!
Me<3: Mda Hei... ai inteles bine... nu mai stau in Virginia!
Kol<3: Cum e acolo unde esti? 
Me<3: Ok... m-am imprietenit cu 4 fete noi deja... si sper sa imi fac mai multi prieteni..
Kol<3: Imi lipsesti Jennifer... spunemi unde esti ca sa vin la tine... vreau sa uit de Klaus si vreau doar sa fiu cu tine!
Me<3: Be bune acum.. fi serios nici tu nu te crezi! Ti-am spus s-a terminat totul din momentul in care i-ai adus-o pe Elena lui Klaus... nu suntem jucari  Kol si sti prea bine asta!
Kol<3: Stiu si am gresit! Vreau doar sa te vad si promit ca te voi lasa inpace! Ca sa uit de Klaus si de trecut am fugit si m-am refugiat in Londra!
            In acel moment incremenisem.... Kol in acelasi oras ca mine, trebuia sa nu fiu observata de el... Nu ii mai trimit nici un mesaj si ma dau de doua ori cu capul de banca... baiatul brunet din grupul de baieti vine la mine si isi pune mana pe spatele meu...
El: Heii nu mai te lovi! Te va durea!
Taylor: Lasa sa o doara! Asta merita! 
El: Heii las-o... Ce ai patit? De ce esti suparata!
Eu: Kol! 
Taylor: Cee??? Ce e cu Kol
Eu: E in Londra... se ascunde de Klaus!
El: Cine e Kol... si cine e Klaus?
Eu: Kol e fostul meu prieten.. si Klaus fratesu!
El: Apropo eu sunt Zayn! Si tu esti?
Eu: Jennifer...
            Am mai vorbit cu Zayn pana cand curiozitatea lui Taylor ne-a intrerupt... el era foarte curios sa afle ce vroia Kol, asa ca i-am aratat mesajele!