Cred ca a sosit mimentul sa ma prezint. Numele meu este Jennifer Shepard si am 17 ani si jumatate, am parul lung, brunet, ochi mari si negri ca cerul nopti, cred ca am vre-o 51 de kg si sunt inalta cam de 1,72- 1,73 m... In acest moment ma aflu in aeroport alaturi de Elena si Jeremy Gilbert, Bonnie Bennet, Caroline Forbes, Stefan si Damon Salvatore, Matt Doneven si Taylor Lockwood. Toti impreuan ne vom muta in Londra, baieti vor veni acolo cu noi ca sa ne tina de grija. Acum sa vi prezint putin:
Elena: O fata bruneta, inalta cu ochi caprui, foarte simpatica si populara. Pe Elena o stiu inca de cand m-am mutat in Mystic Falls si suntem cele mai bune prietene. Ea nu este nimic altceva decat o persoana normala, s-ar putea spune ca ea si Matt sunt singurele persoane normale din grupul nostru, de ce spun eu s-ar putea? Doar ei sunt singuri oameni din grup. Ei bine acum cred ca v-am facut curiosi sa aflati ce suntem noi restul. Ei bine sa incep cu inceputul. Stefan si Damon au peste 100 si ceva de ani si sunt doi frati vampiri, mda si eu am ras la fel cand Damon mi-a spus ca este vampir, dar chear este unul. Caroline de asemenea este un vampir, ea a fost transformata de Damon. Bonnie este vrajitoare, ea este descendenta clanului Bennet, cel mai puternic clan de vrajitoare, Jeremy poate comunica cu fantomele si Taylor este o combinatie intre varcolac si vampir aceasta combinatie numinduse hybrid... Cred ca va intrebati ce sunt eu, nu? Ei bine eu detin mai multe haruri paranormale. Sa vi le enumar: Am viteza unui vampir, puterea unui varcolac, pot vorbi cu spiritele, pot citi vitorul si gandurile, pot sa ma teleportez si ma pot face si invizibila. Habar nu am ce ciudatenie mai sunt si eu, dar am citit despre cei ca mine si cica ne numim fee. Ma rog acum cred ca ati aflat tot ce este mai ciudat despre noi.
M-am uitat pe ecranul cu zborurile si am facut o fata de parca l-as fi vazut pe satana cand mai erau doar 10 minute si avionul nostru decola. AM sarit ca arsa de pe scaunul pe care stateam si am strigat:
Eu: Bah sunteti nebuni avionul decoleaza in 10 minute.
Toti au sarit atunci ca arsi de pe bagajele lor si au inceput si ei sa fuga dupa mine. Am ajuns acolo repede si in urmatoarele 5 minute eram in avion. Eu stateam cu Bonnie pe scaun, Elena cu Jeremy, Caroline cu Taylor, Stefan cu Damon, iar Matt statea cu o batranica care parea a fii stafie! Urma sa avem un zbor de 8 ore asa ca am inceput sa vorbesc cu Bonnie despre Kol, fostul meu iubit. Kol era fratele lui Klaus cel care o vroia pe Elena ca sa creeze hybrizi asa cum era Taylor si in acelasi timp cel care ma vroia pe mine ca sa ii citesc viitorul. Kol nu era ca si Klaus. Kol era diferit, era amabil, bland, rebel, chipes si foare atent cu mine desi era un vampir de 1000 de ani! Klaus, Kol, Rebecha si Finn sunt vampiri originali, cei mai puternici vampiri de pe fata pamantului. Eu si Kol am avut o relatie foarte scurta, dar a insemnat foarte mult pentru mine. Sucutur din cap de cateva ori ca sa imi inlaturi gandurile cu Kol si Bonnie deschide un subiect foarte interesant:
Bonnie: Si crezi ca vom putea duce o viata normala in Londra?
Eu: Asta mi-as dori, dar noi nu mai putem avea o viata normala!
Bonnie: Macar sa incercam sa ne comportam ca niste oameni obisnuiti!
Eu: Eu te asigur ca voi face tot ce imi sta in putinta sa ma comport ca o liceeana normala, si stiu ca tu, Caroline si Elena veti face acelasi lucru. Ma mir cum de Damon vrea sa fie prof de istorie, dar nah!
Bonnie: Mie imi spui? Ala nu e responsabil nici de propriul cap. Nu stiu cum se va ocupa de atatia adolescenti! Macar daca era profesor la gimnaziu, nici atunci nu cred ca se descrurca!
Damon: Sa sti ca te aud!
Bonnie: Sti nu ma spus-o sa nu ma auzi!
Eu: Ok gata... Vreau sa dorm, macar pana in Londra sa dorm si eu daca pana acum nu dormeam cu frica sa nu fiu loata pe sus de hybrizi lui Klaus si bagata intr-o cusca!
Elena: Chiar mi-ar prinde si mie bine putin somn!
Mi-am bagat castile in urechi si am inceput sa ascult muzica pana am adormit.
Bonnie: Trezestete, Jenn Trezestete! Am ajuns, uite vezii Anglia!
Eu: Hăăă?!? Ce??*era pe jumatate adorminta*
Bonnie: Am ajuns in Anglia trezirea, e o noua viata!
M-am trezit si mi-am desprins centura indreptanduma spre iesirea din avion. Am coborat si eu mai in urma tuturor, mi-am loat bagajele, care nu erau putine, si impreuna cu ceilalti am mers spre iesirea din aeroport. Ajungand in parcare vedem niste Taxi-uri si ne decidem sa le loam, bagajele deabeau au incaput in porbagaj si cateva le-am mai loat cu noi in masina, in primul taxi eram eu cu Bonnie si cu Caroline, in al doilea Elena, Jeremy si Matt si in ultimul erau Stefan, Damon si Taylor. Am ajuns la destinatie si anume noua noasta casa, mai bine spus a mea si a Elenei. Am ramas cu gura cascata cand am vazut cat de mare era casa, iti trebuia GPS sa nu te pierzi in ea, nu alta. Eu cu fetele si cu Jeremy si Matt am intrat in casa fara nici o problema, dar cand Caroline si baieti au vrut sa intre au fost opriti, nu puteau intra fara invitatie. Am ras putin si apoi i-am invitat in casa, fiecare avea camera lui asa ca am plecat in cautarea alei mele. Cand insfarsit am gasit-o mi-am dat seama ca era a mea pentru ca era identica cu cea de acasa, a tuturor defapt era identica cu cea de acasa pentru a avea o admosfera mai familiara. M-am uitat la ceas si am vazut ca era deabea ora 18:30 asa ca ne-am gandit sa mergem toti la piscina din spatele casei pentru o baie, deoarece nu te prea poti bucura in Londra de o baie la piscina in toamna.
*Ţîîîr-Ţîîr*
Aproape ca uitasem ca astazi avea sa fie prima zi de scoala in Londra. Ma ridic lenesa din pat si ma indrept spre dulap in speranta de a gasi ceva cu care sa ma imbrac si spre fericirea mea chiar gasisem, mi-am ales un maiou in dungi, o pereche de botine negre, o pereche de pantaloni negri si jacheta de piele. Tipica mie si celorlati din gasca. Mi-am ondulat putin parul, m-am maghiat putin, mi-am loat geanta de scoala pe umar si am coborat jos unde erau si ceilalti gata de plecarea la scoala, Era sa pic pe jos de ras cand l-am vazut pe Damon la scostum cu cravata si se pare ca si restul se abtineau sa nu rada. Am iesit din casa si am mers impreuna spre scoala, azi era prima mea zii de a 11-a la fel ca si a cerolalti inafara de Jeremy si Damon, Jeremy incepea a 10-a si Damon azi avea prima zi ca prof de istorie. Pe drum am vazut o gramada de adolescenti venind in grupuri asa ca Elena l-a impins din joaca pe Damon mai la oparte.
Elena: Scuze, nu putem merge cu proful la scoala!:P
Damon a loat-o in brate si a sarutat-o pe obraz, in acel moment Stefan s-a uitat urat la fratele sau. Pai Elena a fost anul trecut cu Stefan, dar acum 5 luni Stefan a plecat intr-o calatorie cu Klaus si Elena s-a indragostit si de Damon, iar acum nu stie pe cine sa aleaga. Complicat nu? Si ce e si mai complicat e faptul ca amandoi o iubesc.
Eu: Ohh uite am ajuns la scoala!
Demon: Gata, copii sa fiti cuminti eu ma duc sa vad cu ce clasa am prima ora!
Am ras toti de el cand si-a ridicat nasul pe sus si a pornit in costului lui la 4 ace si cu servieta in mana inaintea noastra spre o cladire mare. Prima ora urma sa am Geografie impreuna cu Bonnie, Elena si Matt. Caroline avea Mate, iar Stefan si Taylor aveau Istorie, ma intreb daca au cu Damon. Ne asezam fiecare in banca lui, eu stand in penultima in fata mea Elena si in spatele meu Matt, Bonnie statea in fata Elenei. In dreapta mea s-a asezat o fata blonda cu ochi albastri, putin mai inalta ca mine si putin mai plinuta decat mine si fetele mele. Imi zambeste, iar eu ii zambesc inapoi si aflu ca ea se numeste Roberta Stewart. Ma prezint si eu apoi le prezint si pe fete, dar si pe Matt... Ce mi s-a parut ciudat era ca primeam o aura foarte ciudata din partea ei si nu ii puteam citi gandurile, dar atunci primisem o viziune si am ramas socata cand am vazut-o pe fata cu aripi de inger... deci ea era un inger... Ok am mai auzit eu de vampiri, de varcolaci, de vrajitoare, de hybrizi, chiar si de fee dar niciodata nu am auzit sa vorbeasca cineva de oameni ingeri!
Clopotelul care anunta inceperea orea a sunat asa ca eu am scos telefonul din buzutarul oantalonilor si i-am trimis un mesaj lui Taylor in care il intrebam daca profu lui de istorie a ajuns... am primit repede raspunsul si mai mult erau semne de ras si doar cuvintele "Damon a ajuns!" Am batut-o usor pe Elena pe spate si i-am spus ca Stefan si Taylor il au ca prof de Istorie pe Damon. Ea a inceput sa rada la fel ca si Bonnie si Matt...
Bonnie: Va spun eu ca Damon o sa se enerveze repede...
Elena: O sa explodeze cand o sa ii comenteze un adolescent
Matt: Ii si vad fata!
Noi 4 radeam, iar restul clasei se uitau ciudat la noi, chiar si Roberta fata-inger. Dupa partida buna de ras am mai asteptat jumatate de ora ca proful sa ajunga la ora si se pare ca fata bruneta care statea in stanga lui Matt i-a spus ca el intarzie mai mereu... Pe la si 40 de minute a intrat si profu in clasa si ne-a pus sa ne prezentam. Prima fiind Bonnie, apoi Matt, apoi Elena si pe urma eu.
Bonnie: Salut, eu ma numesc Bonnie Bennet, am 17 ani si sunt o fata prietenoasa...
Matt: Heii, eu sunt Matt Doneven, am tot 17 ani si ador fotbalul de orice fel
Elena: Buna, eu sunt Elena Gilbert, am 17 ani si cam atat.
Eu: Heii... Eu sunt Jennifer Shepard, am 17 ani si impreuna cu Bonnie, Matt, Elena si alti prieteni m-am mutat in Londra dintr-un orasel mic din Virginia numit Mystic Falls...
Profu: Foarte bine copii... eu sunt profesorul Johnas Hans...
Eu: Care e numele de familie si care e prenumele? https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEglosNiUN6MRu3yDUdtb0V98DhJXlvPDmWdslXX5VSj-ADZpRz6ooDCwBrXoGCOx6KuK8BYqEbJCzivLrA7Torwi_yBE-QoiI5pbuhJ5P4e7hEOIkhCMh4gQYiQ9ra7NnXCoflCSNtpmTej/s1600/tumblr_lz6yuaXBWv1r5j9pko5_250.gif
Profu: Hans e numele de familie si Johnas prenumele...
Eu: Aha...
Mda prima zii de scoala si deja il iau pe prof la misto... Logic ca imi dadusem seama inainte care e numele si care e prenumele... numai ca imi cam place sa ii enervez!
Orele au trecut repede si la masa de pranz ne-am pus toti la masa impreuna cu Jeremy, binenteles Damon nu statea cu noi la masa... doar era prof... lasa ca va vedea el... Dupa ce toti inafara de mine au terminat de mancat s-au decis sa iese afara, asa ca eu am ramas singura la masa. Nici bine nu a trecut un minut de singuratate ca langa mine se aseaza Roberta, fata blonda de la geografie si ince 3 fete.
Roberta: Heii... am vazut ca prieteni tai au plecat si ma gandeam ca ai vrea sa le cunosti pe prietenele mele... Ea este Rebecca "mi-a arata spre o fata cu parul cret si cu ochi albastri", ea este Hanna " mi-a aratat spre o fata cu parul foarte lung brunet si cu ochi negri", iar ea este Monica "mi-a arata spre o fata satena".
Eu: Incantata eu sunt Jennifer...
In timp ce mancam am incercat sa le citesc gandurile celorlalte 3 fete si am observat ca Hanna putea deasemenea ca si mine si Jeremy sa vada fantome, Rebecca putea sa zboare si Monica era varcolac... Ei bine se pare ca noi nu eram singuri ciudati de pe aici! Clopotelul de intrare se auzise iar eu m-am ridicat si m-am dus la istorie... Pam pam pam, momentul culminant oare Damon e si proful meu de istorie? Inpreuna cu mine la Istorie a venit si Hanna asa ca m-am asezat langa ea.. Dupa nici 5 minute de la ajungerea noastra in clasa intra si proful, pe mine dar si pe prof ne-a bufnit rasul, era chiar Damon.
Damon: Buna ziua clasa!
Clasa(inafara de mine): Buna ziua...
Hanna: Cine sunteti dumneavoastra..
Eu: E un ciudat! *i-o sopti colegi ei*
Damon: Sunt noul profesor de istorie, Damon Salvatore.. si avem si o eleva noua..
Eu: Ahh... ok... decii ma numesc Jennifer si spre avertizarea lui Damon imi place sa enervez profii... Deci nah... ginion profu!
Damon: Te-oi cunoaste eu pe tine, dar asta nu ma face sa nu iti dau detentie! Taylor a primit deja una!
Eu: Ohh Tay, se vede de ce ne inteleg asa de bine!
Damon: Ok dute la loc...
Eu: Mnu... imi place aici!
Si ma urc pe catedra... Asta l-a scos pe Damon din sarite si toata clasa a inceput sa rada... Damon a scos un biletel si mi l-a dat.. pe el scria detentie!
Eu: Haa! Si crezi ca o detentie ma va orpi? https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgGs3DwcBvkVI4jqimRufw0fJE9fsHqTQ1ugXs5FTmPt38wFte5sJpucZNgJJJuuhPNA8ONMobWh3QV15xXSekBQUYOAnEot6KlSmNHCkFPo6YluRfCvX5VymtCU_kzpUupyoN3w0RpMeHV/s1600/tumblr_m6t84wj6Nd1r9axoe.gif
Damon: Speram si eu...
Pana la urma m-am dat jos de pe catedra si m-am pus la locul meu incepand sa vorbesc cu Hanna, care din cauza mea a primit si ea detentie... Haa... prima zii si deja fac o fata sa primeasca detentie si primesc si eu una... sunt cea mai tare!!! Pe bune!
Orele au trecut si a venit timpul pentru detentie, am mers acolo impreuna cu Taylor si am vazut-o pe Hanna la usa cu o fata de parca ar fii vazut o stafie, atunci in fata mea a aparut fantoma lui Laxi un vampir..
Lexi: Jenn asculta, am venit sa te avertizez in legatura cu 5 colegi de scoala, am inteles de la o fata medium moarta ca au de gand sa iti faca rau atat tie cat si fetelor cu puteri pe care le-ai cunoscut azi!
Eu: Ahh super alti maniaci pe urma mea! Klaus nu era deajuns?
Laxi: Doar ai grija!
Spunand asta Lexi disparu intrun nor de ceata...
Taylor: Ce a fost asta? Despre ce maniaci vorbeai?
Eu: Laxi m-a avertizat! Se pare ca avem 5 maniaci in scoala ce nu ma prea vor pe fata pamantului!
Am terminat repede subiectul pentru ca ajunsesem in fata sali de detentie unde era si Hanna. Am intrat si inauntru se aflau 5 baieti... oare ei erau cei 5 maniaci de care m-a avertizat Laxi? Mnuu nare cum! Adica ei arata asa de inocenti si sunt asa de superbi... M-a asez pe banca lui Taylor si scot telefonul din buzunar trimitand-ui un mesaj urat lui Damon... Taylor bineinteles ca m-a ajutat sa il injuram cu niste cuvinte de toata frumuseatea ca ei acum erau sa cumpere masini si noi eram la detentie...
Taylor: Il musc cand ajung acasa*spuse asta in soapta*
Eu: Stai cuminte Cuţu!*rade*
Cand am spus acestea si cei din sala au ras... si m-am asezat in banca de langa Hanna care parea cam speriata...
Eu: Ce este?
Hanna: Nimic, de ce ar fii ceva?*vorbea foarte repede si parea foarte speriata*
Eu: Esti foarte speriata!
Hanna: Pai este Niall aici!*a spus asta ca debea am auzit*
Eu: Care-i ala?
Isi indreapta privirea spre tipul blond din gasca. Era foarte simpatic si destul de atragator, dar nu se compara cu brunetul! Taylor se ridica din banca lui si vine la noi...
Taylor: Uuuh barfa intre fete! Vreau si eu!
Eu: Cuţu nu trebuie sa alergi vre-o pisica sau ceva? Haii dute deaici nu vezi ca vorbesc cu ea?
Taylor: Nu sunt cuţu tau! Si niici nu sunt cuţu macar! Sti esti foarte rea!https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhuoQfw2ENzmNhghqS4CTAAL8zbpFA5jMszn2pSOO9VVbaZbxiSznEW2ZNl-PEMfXptN7ezQeruvmVKDk4agE0N8Gk_cMECvRM14Ur8l-fBAeEcjivk1G0hLcpqIrazv_-A6tumgv57jtNi/s1600/tumblr_m5p2knCgpe1rvuqudo1_400_large.gif
Eu: Nu ma lauda ca nu ma induiosezi cuţu! *rade*
Am lasat-o pe Hanna singura si m-am pus in ultima banca singura deoarece primisem un mesaj de la Kol... oare ce o vrea?https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiTcReMTPUkc7A7SJf3rzdXR-EqJAf5Ibusmih9xYYxFiWvMVbVvA7xCwM6TsNfcHneRjvmDTgFLQfy3oaMkcvEqvK0LsDw8Tp3G463Ur7n8YDLYP6s52Izd29QHNQIyh-ROdNZoarpFtM6/s1600/tumblr_m6hh9cZCqJ1rt3svao2_500.gif
Kol<3: Heii... imi lipsesti.. am inteles ca ai parasit Virginia!
Me<3: Mda Hei... ai inteles bine... nu mai stau in Virginia!
Kol<3: Cum e acolo unde esti?
Me<3: Ok... m-am imprietenit cu 4 fete noi deja... si sper sa imi fac mai multi prieteni..
Kol<3: Imi lipsesti Jennifer... spunemi unde esti ca sa vin la tine... vreau sa uit de Klaus si vreau doar sa fiu cu tine!
Me<3: Be bune acum.. fi serios nici tu nu te crezi! Ti-am spus s-a terminat totul din momentul in care i-ai adus-o pe Elena lui Klaus... nu suntem jucari Kol si sti prea bine asta!
Kol<3: Stiu si am gresit! Vreau doar sa te vad si promit ca te voi lasa inpace! Ca sa uit de Klaus si de trecut am fugit si m-am refugiat in Londra!
In acel moment incremenisem.... Kol in acelasi oras ca mine, trebuia sa nu fiu observata de el... Nu ii mai trimit nici un mesaj si ma dau de doua ori cu capul de banca... baiatul brunet din grupul de baieti vine la mine si isi pune mana pe spatele meu...
El: Heii nu mai te lovi! Te va durea!
Taylor: Lasa sa o doara! Asta merita!
El: Heii las-o... Ce ai patit? De ce esti suparata!
Eu: Kol!
Taylor: Cee??? Ce e cu Kol
Eu: E in Londra... se ascunde de Klaus!
El: Cine e Kol... si cine e Klaus?
Eu: Kol e fostul meu prieten.. si Klaus fratesu!
El: Apropo eu sunt Zayn! Si tu esti?
Eu: Jennifer...
Am mai vorbit cu Zayn pana cand curiozitatea lui Taylor ne-a intrerupt... el era foarte curios sa afle ce vroia Kol, asa ca i-am aratat mesajele!

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu